Cmscritic awards logo

احمد نوشته شده توسط
در تاریخ

انتخاب شایسته پیج کیت به عنوان بهترین جایگزین وردپرس در سال 2017

این بار cms قدرتمند و ماژولار پیج کیت را باتوجه قابلیت ها، افزونه ها، توانمندی ها و محیط کاربردی و کاربرپسند به عنوان بهترین جایگزین برای وردپرس در سال ۲۰۱۷ اعلام شد.

CMS 4

احمد نوشته شده توسط
در تاریخ

آشنایی با cms

همچنین برای ایجاد صفحات جدید نیازی به نوشتن کدها برای هر صفحه به صورت جداگانه نمی باشد، بلکه یکبار این کدها نوشته می شوند و هر بار که شما بخواهید مطلب و صفحه جدیدی را به سایت خود اضافه کنید این کدها به صورت اتوماتیک به متن ارسالی شما اضافه خواهند شد.

Symfony logo

احمد نوشته شده توسط
در تاریخ

symphony چیست؟ و چرا در پیجکیت از آن استفاده شده است؟

Symfony یکی از بهترین و البته محبوب‌ ترین فریم ورک‌ های زبان PHP است که از سال ۲۰۰۵ تا کنون با قدرت به فعالیت خودش ادامه داده است. اگر دوست دارید با این فریم ورک محبوب بیشتر آشنا شوید با لیداوب همراه باشید.

1  8AAdexfOAK9R AIha PBQ

احمد نوشته شده توسط
در تاریخ

چرا پیجکیت از vue.js بهره گرفته است؟

vue js یکی از فریم ورک‌های برتر جاوا اسکریپتی در حوزه توسعه رابطه کاربری یا UI است که توانسته در چند سال اخیر به یکی از محبوب ترین و کارامدترین فریم ورک های جاوا اسکریپت تبدیل شود.

Wpvspg

احمد نوشته شده توسط
در تاریخ

مقایسه پیج کیت با وردپرس

Wpvspg

وردپرس سیستم مدیریت محتوای خیلی مدرن و جدیدی نیست و در ساختار آن از فریم ورک قدرتمند سیمفونی و یا سایر فریم ورک های قدرتمند  php استفاده نشده است. که در مقابل پیج کیت سیستم قدرتمند که در ساخت آن علاوه بر استفاده از فریم ورک های قدرتمند  php نظیر symphony از vue.js و Java Script استفاده شده است. از دیگر معایب وردپرس امنیت بسیار پایین وقابل نفوذ بودن بعلت وجود پلاگین های متنوع و زیاد که در مقابل پیج کیت از امنیت بسیار بالا و از لایه های امنیتی قدرتمندی برخوردار است. از دیگر معایب وردپرس می توان به سرعت بسیار پایین و آزاردهنده اشاره کرد که در مقابل پیج کیت از سرعت بسیار بالاتر نزدیک به 12 برابر وردپرس بهره می گیرد. لازم است بدانیید نکته ی غیرقابل انکار این است که بررسی ها نشان داده وردپرس نزدیک به 25 درصد قدرت و امنیت تمامی سایت ها را کاهش داده و این به دلیل این است که تمام کاربران وردپرس به اندازه کافی مراقب امنیت سایت خود نیستند. شرایطی را فرض کنید که یک هکر بتواند تنها یک راه نفوذ برای دسترسی به اطالاعات یکی از 74 میلیون سایت وردپرس را پیدا کند او قادر است به تمامی سایت ها با این طراحی و سطح امنیت نفوذ کند. با این وجود شما باید دائما سایت نسخه وردپرس خود را بروز نگه دارید تا درصورت برطرف شدن مشکلات امنیتی هسته اصلی آن ها را برطرف کنید. لازم است بدانید هرچقدرهم که مشکلات امنیتی هسته اصلی وردپرس تاحدودی برطرف شود این انگیزه برای تمام هکرها همیشه وجود دارد که به هسته این cms با چند ده میلیون کاربر نفوذ کنند.

لازم است بدانید ضعف های امنیتی هسته اصلی وردپرس در تم و پلاگین های که شما برروی سایت وبسایت خود نصب می کنید گسترش می یابد مطالعات اخیر انجام شده توسط wpscan.org نشان می دهد که از 3972 وبسایت وردپرس با ضعف امنیتی بررسی شده 52% ضعف های امنیتی وردپرس مربوط به پلاگین های آن 37% از هسته ی اصلی وردپرس و 11% درصد از تم های وردپرس نشات می گیرد.  از دیگر مشکلات رایج وردپرس Brute Force Attack است که به هکر بسته به تنظیمات سرور سایت شما این امکان را میدهد 1000 رمز عبور مختلف را در یک دقیقه امتحان کند.

مشکل بعدی ضعف در کدهای php سایت شما است که به راحتی می تواند مورد سواستفاده قرار بگیرد. و این ضعف کدها زمانی خود را نشان می دهد که در موقع ریموت کردن روی سایت این کدها اجرا می شوند که اجازه نفوذ هکر را می دهند در واقع این کدهای php کدهایی هستند سایت شما را همراه با پلاگین ها و تم ها اجرا می کند.